Strona główna - Stropy Teriva, Strop Teriwa
Stropy Teriva, Strop Teriwa
stropy teriva, nadproża, strop, pustaki
STRONA GŁÓWNA Instrukcja montażu stropu TERIVA
Untitled Document
Nasza oferta :: STROPY TERIVA

- Stropy Teriva 4.0/1
- Stropy Teriva Teriva 6 i 8
- pustaki szalunkowe wieńcowe typ L
- pustaki szalunkowe wieńcowe typ C
- pustaki wentylacyjne PW 1-4
- belki nadprożowe

:: SYSTEMY KOMINOWE

- System kominowy - trójwarstwowy KONEKT

Instrukcje, porady

- instrukcja montażu stropu
- film poglądowy - montaż stropu

Zamówienia / wycena stropu

- zamówienie / wycena el. stropu
- zapytaj konsultanta o strop Teriva
- prześlij projekt, wycenimy Twój strop

 

 

Jak montować stropy Teriva - instrukcja montażu stropu?

Podstawowym elementem konstrukcyjnym stropu gęstożebrowego Teriva są belki stropowe kratownicowe, rozmieszczane w rozstawie osiowym belek odpowiednio:

Rostaw osiowy belek jest uzależniony od nośności stropu. Im mniejszy rozstaw, tym większa nośność. Strop Teriva I ma nośność 150 kg/m2 stropu.

Pustak stropowy nie jest elementem konstrukcyjnym stropu, a jedynie elementem wypełniającym przestrzenie pomiędzy belkami. Najistotniejsze są belki stropowe, żebra rozdzielcze oraz nadbeton.

PIERWSZY KROK

Montaż stropu rozpoczyna się od wciągnięcia na mury belek stropowych oraz rozłożenia ich wraz z pustakami deklowanymi, dzięki którym można sprawdzić prawidłowy rozstaw belek:


Najmniejsza długość oparcia belek na murze lub innej podporze wynosi 8 cm.


PODPORY STROPU

Należy bezwględnie pamiętać o zastosowaniu podpór montażowych, których liczba jest uzależniona od długości belki. Jeżeli rozpiętość stropu nie jest większa niż 3,9 mb, wystarczy jedna podpora w pobliżu środka stropu. Dla belek o długości pomiędzy 3,9 a 6,0 mb niezbędne są 2 podpory - w 1/3 i 2/3 rozpiętości. Przy rozpiętości większej niż 4,2 mb zalecane jest także wykonanie podpór przy ścianach. Jeżeli belki są dłuższe niż 6,0 mb należy umieścić podpory co 1 rozpiętości i przy ścianach.

Podpory montażowe należy ustawiać w równych odstępach pod węzłami dolnego pasa kratownicy. Podpory muszą być wypoziomowane.


UKŁADANIE PUSTAKÓW

Po ułożeniu belek i ustaleniu rozstawu osiowego, należy wypełniać przestrzenie pustakami stropowymi, układając je w kierunku prostopadlym do belek. Układanie pustaków na stropie należy prowadzić w jednym kierunku.

WIEŃCE STROPOWE

Na obrzeżach stropów na ścianach nośnych i ścianach równoległych do belek należy wykonać wieńce żelbetowe o wysokości nie mniejszej niż wysokość stropu i szerokości co najmniej 12 cm. Zbrojenie wieńców powinno składać się co najmniej z trzech prętow o średnicy nie mniejszej niż 10 mm. Zaleca się stosowanie 4 prętów średnicy 10 mm. Strzemiona o średnicy 4,5 mm powinny być rozmieszczone co 25 cm. Pręty zbrojeniowe belek należy zakotwiczyć w wieńcach. Wieńce betonuje się równocześnie ze stropem.

ŻEBRO ROZDZIELCZE

Wykonywane są samodzielnie na budowie - zgodnie z projektem. Według dokumentacji technicznej należy wykonać żebro rozdzielcze, gdy rozpiętość stropu jest większa niż 4 mb. Żebro powinno znajdować się w środkowej części stropu. Jego szerokość powinna wynosić ok. 7-10 cm, a wysokość powinna być równa wysokości stropu. Żebro rozdzielcze powinno się składać z dwóch prętów fi 10 (jeden na górze, drugi na dole), połączonych strzemionami o średnicy 4,5 mm rozstawionymi co 60 cm.


BETONOWANIE STROPU

Po ułożeniu stropu i zamontowaniu wieńców i żeber rozdzielczych należy sprawdzić poprawność wykonania stropu. Następnie należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i polać wodą belki i pustaki - zwłaszcza w czasie upałów.

Zamawiana klasa betonu powinna być zgodna z dokumentacją i odpowiadająca klasie B-20.

Betonowanie należy wykonać na całej rozpiętości, posuwając się ruchem prostopadłym do belek. Wysokość nadbetonu powinna być równa 3-4 cm.

Przybliżone zużycie betonu do zalania stropu (nie wliczając wieńców) wynosi 7m3 betonu na 100 m2 stropu

 

 


aktualności | o firmie | oferta | cennik | certyfikaty | zamówienia | kontakt | mapa strony | polityka prywatności
projektowanie stron www - hgp.pl